صفحه اصلي | تماس با ما | درباره ما | تحريريه

ثبت نام  |  ورود 
 
 
تاریخ ایجاد: پنج شنبه  1392/4/20تعداد بازدید: 256تعداد نظرات ارسالی: 0
آنچه باید نسل فردا بداند (52) ؛ یک مجموعه دار تمبر: بیش از 2 میلیون تمبر در مجموعه ام دارم/ قیمت گرانترین تمبر کلکسیون 90 میلیون تومان است
عبدالعلی پژویان مجموعه دار تمبر با بیان اینکه بیش از 2 میلیون تمبر در مجموعه اش دارد، گفت: آمادگی این را دارم که یک موزه دایمی تمبر ایجاد کنم.

عبدالعلی پژویان در گفت و گو با خبرنگار گروه ایرانشناسی خبرگزاری دانا(دانا خبر) گفت: پدرم از مجموعه داران تمبر بود و من کار پدرم را ادامه دادم . از سال 1335 این مجموعه را جمع آوری کردم و در حال حاضر آمادگی این را دارم که یک موزه دایمی تمبر ایجاد کنم.

پژویان با بیان این مطلب که در مجموعه  تمبرش بیش از 2 میلیون تمبر دارد افزود: اگر تمام این کاخ را هم در اختیار من قرار می دادند می توانستم از تمبر پر کنم.

این مجموعه دار تمبر در ادامه افزود: قدیمی ترین تمبری که در مجموعه اش دارد مربوط به زمان قاجار است.

پژویان گفت: هزینه جمع آوری و نگهداری تمبر خیلی زیاد است چرا که تمبر آسیب پذیرترین شیء مجموعه دار است اما همچنین دولت هیچ کمکی به مجموعه داران نمی کند و تمام هزینه های جمع آوری این مجموعه شخصی بوده است

وی افزود: ما مجموعه داران درخواست داریم که دولت مجموعه داران را حمایت کند تا مجموعه دار ترغیب شود مجموعه اش را داخل کشور حفظ کند چرا که این مجموعه ها در خارج از کشور با قیمت های بالایی خریداری می شوند.

پژویان در مورد ارزش تمبرهای مجموعه اش گفت: من تمبری در مجموعه ام دارم که مربوط به زمان ناصرالدین شاه است اما به علت گذشت زمان تغییر رنگ داده است و قیمت آن بیش از 90 میلیون تومان است.

وی همچین گفت: تمبرهایERROR (تمبرهایی که اشتباها چاپ شدند) جزو تمبرهای خاص هستند که قیمت ندارند.پژویان با بیان این مطلب که بزرگترین ضربه به تمبر نقش تمبر است افزود: زمانی که اداره پست تمبر را روی پاکت نمی چسباند ارزش تمبر پایین می آید چراکه این تمبر در اختیار مردم نیست و فقط در دست مجموعه داران است.

پژویان در پایان گفت: اکثر مردم فکر می کنند جمع آوری تمبر فقط یک سرگرمی است اما باید گفت مجموعه های تمبر علاوه بر سرگمی ارزش اقتصادی بالایی دارند.

به گزارش خبرگزاری دانا، سرگذشت تمبر در ایران به سال‌های خیلی دور برمی‌ گردد، اولین تمبرهایی كه در ایران منتشر شد، اكنون از باارزش‌ترین تمبرهای كلاسیک جهان به شمار می‌ آیند و برای مجموعه ‌دارهای حرفه‌ ای بسیار جذابند.

 تمبرهای نوروز( تمبرهایی از اولین نوروز تا به امروز)

printrating
 نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد
 

  صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | شرکت مخابرات ایران